Road LED Luminaire 215W (MAG4)
Product code: MAG4-215-248
|
Power |
205W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 27,500lm | |
| Luminous flux @ 5,000 К | 27,500lm | |
| Efficacy | 131lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
|
Power |
132W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 17,500lm | |
| Luminous flux @ 5,000 К | 17,500lm | |
| Efficacy | 135lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
| Power | 130W |
| Voltage / Frequency | 176-276V / 50Hz |
| Voltage | 100-276V* |
| Dimensions, LхWхH | 933х105х104 mm |
| Power factor | >0,97 |
| Luminous flux @ | |
| 4,000 К | 17,500 lm |
| 5,000 К | 17,500 lm |
| Efficacy | 135lm/W |
| Light distribution diagrams, cd/1000 lm | wide (asymmetric), cosine, deep |
| CRI, Ra | 70, 80, 90 |
| Number of LEDs, pcs | 80 |
| Ingress protection | IP67 |
| IK code | IK10 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| LEDs lifecycle | >100,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I,II |
| Operating conditions | F 1 (large geographical areas with cold climate, outdoor application) |
| Wire section | 3х0,75 mm² |
| Mounting diameter | 48, 60 mm |
| Weight ntw/gross | 5,8kg / 6,2kg |
| Individual packaging | 1,032х120х111 mm |
| * optionally (on request of customer) |
|
Power |
205W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 27,500lm | |
| Luminous flux @ 5,000 К | 27,500lm | |
| Efficacy | 131lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
|
Power |
255W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 34,500lm | |
| Luminous flux @ 5,000 К | 34,500lm | |
| Efficacy | 135lm/W | |
| Ingress protection | IP67 | |
| IK code | IK10 | |
| Power |
45W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 5,600lm | |
| Efficacy | 124lm/W | |
|
Ingress protection |
IP66 | |
|
Power |
27W |
|
| Luminous flux @ 4,000 К | 3,400lm | |
|
Luminous flux @ 3,000 К |
3,250lm | |
| Efficacy | 126lm/W | |
|
Ingress protection |
IP67 | |
| IK code | IK10 | |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.