Industrial LED Luminaire 255W Suspended (INDUSTRY.3)
Product code: INDUSTRY.3-270-160/160
|
Power |
255W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
34,500 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
34,500 |
| Efficacy | 135lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
44W |
| Luminous flux @ 4,00К | 4,200 |
| Luminous flux @ 5,00К | 4,250 |
| Efficacy | 96lm/W |
| Ingress protection | IP65 |
Replacement for 2x36 fluorescent lamps
| Power | 44W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 1,260x120x86 mm |
| Power factor | >97 |
| Luminous flux @ 4,000 К | 4,200 lm |
| Luminous flux @ 5,000 К | 4,250 lm |
| Efficacy | 96 lm/W |
| Light distribution diagram | «D» (cosine) |
| CRI, Ra | 70, 80, 90 |
| Number of LEDs | 80 |
| Ingress protection | 65 |
| Operating temperatures | -30°С to +45°С |
| Luminaire lifecycle | 50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0.75mm² |
| Weight ntw/gross | 1.7kg / 2.0kg |
| Individual package | 1,290х130х70 mm |
|
Power |
255W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
34,500 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
34,500 |
| Efficacy | 135lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
15W |
|
Luminous flux @ 4,000 |
1,600 |
| Efficacy | 106lm/W |
| Ingress protection | IP66 |
|
Power |
155W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
20,700 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
20,700 |
| Efficacy | 133lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
105W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
13,800 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
13,800 |
| Efficacy | 131lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.