Industrial LED Luminaire 80W (INDUSTRY.3)
Product code: INDUSTRY.3-085-136
|
Power |
80W |
|
Luminous flux @ 4,000-6,000К |
10,400 |
|
Luminous flux @ 3.000К |
10,000 |
| Efficacy | 130lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
32W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
3,000 |
|
Luminous flux @ 5,000К |
3,050 |
| Efficacy | 95lm/W |
| Ingress protection | IP65 |
| Power | 32W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 1,260x120x86 mm |
| Power factor | >0.92 |
| Luminous flux @ 4,000 К | 3,000 lm |
| Luminous flux @ 5,000 К | 3,050 lm |
| Efficacy | 95 lm/W |
| Light distribution diagram | «D» (cosine) |
| CRI, Ra | 70, 80, 90 |
| Number of LEDs | 64 |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | -30°С to +45°С |
| Luminaire lifecycle | 50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0.75 mm² |
| Weight ntw/gross | 1.7kg / 2.0kg |
| Individual package | 1,290х130х70 mm |
|
Power |
80W |
|
Luminous flux @ 4,000-6,000К |
10,400 |
|
Luminous flux @ 3.000К |
10,000 |
| Efficacy | 130lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
420W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
54,400 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
54,400 |
| Efficacy | 130lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
510W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
69,000 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
69,000 |
| Efficacy | 135lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
| Power | 27W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
3,400 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
3,400 |
| Efficacy | 125lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.