Industrial LED Luminaire 155W Double (INDUSTRY.3)
Product code: INDUSTRY.3-160-236
|
Power |
155W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
20,700 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
20,700 |
| Efficacy | 133lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
80W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
9,000 |
| Efficacy | 112lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
| Power | 80W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, ØхH | 183x220 mm |
| Power factor | 95 |
| Luminous flux @ 4000 К | 9,000 lm |
| Efficacy | 112 lm/W |
| Light distribution | Direct |
| Beam angle | 120˚ |
| CRI, Ra | 70, 80, 90 |
| Number of LEDs, pcs | 1 COBs |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | 50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0.75mm² |
|
Power |
155W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
20,700 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
20,700 |
| Efficacy | 133lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
205W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
27,500 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
27,500 |
| Efficacy | 134lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
54W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
6,800 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
6,800 |
| Efficacy | 126lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
240W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
32,100 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
32,100 |
| Efficacy | 133lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.