Industrial LED Luminaire 155W Double (INDUSTRY.3)
Product code: INDUSTRY.3-160-236
|
Power |
155W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
20,700 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
20,700 |
| Efficacy | 133lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
130W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
17,500 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
17,500 |
| Efficacy | 134lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
| Power | 130W |
| Voltage / Frequency | 176-276V / 50Hz |
| Voltage | 100-276V* |
| Dimensions, LхWхH | 616х126х137 mm |
| Power factor | ≥0.95 |
| Luminous flux @ | |
| 4,000 К | 17,500 lm |
| 5,000 К | 17,500 lm |
| Efficacy | 134 lm/W |
| Light distribution diagrams | wide(asymmetric), deep, cosine |
| CRI, Ra | 70, 80, 90 |
| Number of LEDs | 60 |
| Ingress protection | IP67 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | 50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | i,II |
| Wire section | 3х0.75mm² |
| Weight ntw/gross | 4.9kg / 5.2kg |
| Individual package | 630х135х144 mm |
| * optionally (on request of customer) |
|
Power |
155W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
20,700 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
20,700 |
| Efficacy | 133lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
155W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
20,700 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
20,700 |
| Efficacy | 133lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
80W |
|
Luminous flux @ 4,000-6,000К |
10,400 |
|
Luminous flux @ 3.000К |
10,000 |
| Efficacy | 130lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
|
Power |
105W |
|
Luminous flux @ 4,000К |
13,800 |
|
Luminous flux @ 5.000К |
13,800 |
| Efficacy | 131lm/W |
| Ingress protection | IP67 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.