PHYTO LED luminaire 70W
Product code: INDUSTRY.3-085-136 (PHYTO)
| Power |
70W |
|
|
130 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
470W |
|
|
860 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power | 470W |
| Voltage / Frequency | 176-264V/ 50Hz |
| Dimensions, LхWхH | 1,160x265x100 mm |
| Power factor | >0.95 |
| Photosynthetic Photon Flux of PAR | 860 μmol/s |
| Light distribution diagram | 135º (D), 65º (G,) 35º (K) |
| Number of LEDs, pcs | 240 |
| Ingress protection | IP65 |
| Operating temperatures | -45°С to +50°С |
| Luminaire lifecycle | >50,000 hrs |
| Electrical Safety Classification | I |
| Wire section | 3х0,75 mm² |
| Weight ntw/gross | 16,0kg / 16,8kg |
| Power |
70W |
|
|
130 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
186W |
|
|
340 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
45W |
|
|
89 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
| Power |
200W |
|
|
320 | |
|
Ingress protection |
IP65 |
Please fill in the form. We will filter products for you and give a detailed description.